صنعت سوخت رسانی به کشتی ها اهمیت زیادی برای ایران دارد

دبیر کل انجمن بانکرینگ سوخت رسانی به کشتی ها- می گوید، وجود ناوگان تجاری و نفتی بزرگ در ایران و ظرفیت تولید نفت کوره و موقعیت کشور در منطقه توسعه صنعت سوخت رسانی به کشتی ها را ضروری کرده است.

محمدرضا فیاض دبیر کل انجمن صنعت بانکرینگ در نخستین همایش سوخت رسانی دریایی در خلیج فارس افزود: 80 درصد تجارت جهانی با حمل و نقل دریایی است و به همین دلیل صنعت سوخت رسانی به کشتی ها اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: بندر فجیره سومین مرکز عرضه سوخت رسانی به کشتی های جهان است که سالانه حدود 2 میلیلارد دلار درآمد نصیب امارت متحده عربی می کند. دبیر کل انجمن صنعت بانکرینگ ایران تایید کرد، توسعه این صنعت بدون همکاری، امکانات و آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی محقق نمی شود و در این  راستا همکاری سه ضلع بنادر، شرکت نفت و بخش خصوصی ضروری است. فیاض با بیان این که موضوع سوخت رسانی دریایی در خلیج فارس یکی از دغدغه های است که سال ها درباره آن بحث شده است، گفت: بندر فجیره در کشور امارات هم اکنون عنوان دومین مرکز عرضه سوخت رسانی به کشتی های جهاهن را دارد و در برخی از سال ها درآمد آن ها از این محل به 27 میلیارد دلار رسیده است.

وی با اشاره به پیشرفت های بندر فجیره امارات در حوزه سوخت رسانی دریایی افزود: متاسفانه ما تا کنون این فرصت را از دست داده ایم در حالی که با عزم ملی می توانیم از این ظرفیت ایران در منطقه استفاده کنیم. این مقام مسئول امکانات و موقعیت جغرافیایی بنادر کشور را  برای توسعه صنعت بانکرینگ بسیار مناسب اعلام و ابراز امیدواری کرد با توجه به ارزش افزوده قابل توجه در این صنعت و میزان اشتغال زایی آن نشست های مستمر در این زمینه توسط دستگاه های اجرایی برگزار شود تا بتوانیم به جایگاه منطقه ای ایران دست پیدا کنیم.

فرید عامری نایب رئیس انجمن صنعت بانکرینگ نیز در این سمینار گفت: سنگاپور و بندر فجیره در خلیج فارس به عنوان اولین و دومین  مرکز سوخت رسانی به کشتی های تجاری مطرح هستند در حالی که سابقه فعالیت تجاری بندر فجیره به 10 سال می رسد.

وی افزود: ایران بیشترین تولید نفت کوره را در منطقه دارد و تولید زیاد آن سبب شده که ما به صادرات آن روی آوریم و بندر فجیره یکی از خریداران آن است. وی حجم مخازن بندر فجیره را 7.5 میلیون تن اعلام کرد و گفت: این در حالی است که ظرفیت مخازن ما بدون احتسایب مخازان وزارت نفت در خلیج فارس کمتر از 400 هزار تن است.

عامری روان سازی مقررات بندری و گمرکی را برای توسعه صنعت سوخت رسانی به کشتی ها خواستار شد و گفت: ارائه تسهیلات مناسب مورد نیاز کشتی ها سبب شده است بندر فجیره به عنوان یکی از مراکز مهم سوخت رسانی در خلیج فارس مطرح شود. وی افزایش اشتغال زایی و سرمایه گذاری، ایجاد ارزش افزوده، افزایش تولید ناخالص ملی و جلوگیری از قاچاق سوخت را از مزیت های توسعه صنعت سوخت رسانی در کشور اعلام کرد.

عامری با بیان این که هر ماه یک کشتی بزرگ 30 هزار تن سوخت مصرف می کند، ابراز امیدواری کرد با این برنامه ریزی مناسب بتوانیم در سال 1405 میزان سوخت رسانی به کشتی را به سالانه 15 میلیون تن افزایش دهیم که درآمدی بیش از 5 میلیارد دلاری را برای کشور دارد.

نخستین همایشض تخصصی بانکرینگ در خلیج فارس با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و اعضای هیئت عامل  این سازمان، مدیران کل و کارشناسان ستادی و کلیه بنادر کشور، مدیران ارشد سازمان ها و ارگان های دولتی و شرکت های خصوصی همچون سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، گمرک جمهوری اسلامی ایران، ارگان های مرتبط با وزارت نفت و … و همچنین انجمن های صنفی مرتبط در محل سازمان بنادر و دریانوردی کشور برگزار شد.

منبع: ماهنامه تخصصی صنعت دریا/ شماره نهم/ شهریور 95